Protesty są znane na świecie już od wielu lat. Mają one różne cele i dotyczą różnych tematów. Przykładem jest protest studencki, który jest podejmowany w razie niezgodności studentów z daną sytuacją, zdarzeniem, czy działaniem uczelni. Faktem jest, że protesty mogą dać pożądane efekty. Dlaczego warto protestować? Czy protest może dać konkretne rezultaty? O czym powinniśmy wiedzieć?
Cele protestów są bardzo różnorodne. Czasami protestują studenci, innym razem pracownicy danej branży, a jeszcze innym kobiety. Skala protestu jest zależna od determinacji członków i organizatorów wydarzenia. Pamiętajmy o tym, że protesty mają na celu zmienić daną sytuację.
Protest studencki może dotyczyć grona studentów, którzy uważają, że czesne za miesiąc nauki jest zbyt wysokie. W takiej sytuacji dochodzi do strajku, który ma na celu wymusić na władzach uczelni obniżkę kwoty za naukę. Najprościej rzecz ujmując, każdy protest wiąże się z tym, że ludzie się na coś nie zgadzają i mają odmienne zdanie, niż szefowie, rząd, czy wyższy szczebel organizacji.
Okazuje się, że protesty mogą zmienić świat na lepszy. Jeśli dojdzie do buntu wielu osób, to znak, że coś jest nie tak z daną władzą lub rządem. To z kolei może doprowadzić do zmiany na lepsze, która będzie spełniała oczekiwania większości osób. Każdy z nas ma prawo do wyrażenie swoich poglądów i opinii. Często sięgamy po strajki i protesty, które są pewną formą wyrażenia swojego zdania.
Potrzeba protestów wynika z tego, że chcemy, aby świat był lepszym miejscem do życia. Niektóre sytuacje zmuszają nas do wyjścia na ulicę.
Protest studencki pozwala młodym ludziom z powodzeniem wyrazić swoje poglądy na daną sytuację. Każdy człowiek ma swoje potrzeby i pragnie je wyrażać. Jeśli nie są one usłyszane i zauważone, wtedy rodzi się potrzeba protestu. Istotne jest to, aby zebrać grupę osób, które myślą podobnie. W grupie tkwi większa siła i moc, co daje szansę na zmianę danego stanu rzeczy.