Media bacznie obserwują wydarzenia. Relacja mediów z protestu studenckiego to dość częsta sprawa. Media relacjonują wydarzenia i dbają o to, by ich przebieg miał odzwierciedlenie w telewizji czy prasie. Studenci chętnie protestują i robią to w bardzo pomysłowy sposób - śpiewają, tańczą, używają rymów do wyrażenia protestu, grają na instrumentach muzycznych.
Pobicia studentów to dość częsty finał takich protestów. Dlaczego tak się dzieje? Przeciwnicy protestów czy strajków przychodzą i wszczynają awantury, a protestujący nie są im dłużni. Efektem jest pobicie jednej lub wielu osób. Jednak bywają też protesty, które nie kończą się w taki sposób. Nieraz pobicie jest lekkie, ale zdarzają się także pobicia ciężkie, które kończą się nawet śmiercią studenta. W Polsce to rzadkość, ale w innych krajach się zdarza.
Czasami studenci okupują budynki lub blokują je. Kiedyś miała miejsce blokada Uniwersytetu Warszawskiego. Blokadą uczelni zakończyły się antyżydowskie manifestacje w 1936 roku czy protesty przeciw komunistom. Blokowano uczelnię także w 1968 roku, gdy studenci tam protestowali po odwołaniu przedstawienia "Dziady" i zdjęciu go z afisza. Formy protestu mogą być różne, a cele raz są osiągane, czasami nie są osiągane. Próbować jednak trzeba. Brać studencka ma fantazję i chętnie sięga po różne metody protestowania. Jest to jak najbardziej dobre - młodzież ma gorące głowy i gorące serca, dlatego protestuje. Media bardzo chętnie takie protesty relacjonują. I robią to od razu, w czasie rzeczywistym, ponieważ informacja musi być "sprzedawana" na bieżąco. Zdecydowanie warto wybrać taką formę protestu, która nie wywołuje agresji, ale jest dowcipna i trafia do ludzi. Warto o tym pomyśleć.
Studia stały się niezwykle popularne wśród szerokiego kręgu osób, które szukają sposobu na obranie wartościowe
Studenci mają prawo zakładać różnego rodzaju zgrupowania, w których zrzeszają się w określonych celach. Tego t
Jak założyć Studenckie Koło Naukowe? Założenie Studenckiego Koła Naukowego nie wydaje się trudne. Wy
Parlament Studentów to ogólnokrajowe przedstawicielstwo, które reprezentuje wszystkie samorządy studenckie jak
Debata nad kondycją szkolnictwa wyższego w Polsce nieustannie trwa. Rozwój szkół wyższych jest niezbędny, a ic